Dnes vyšlo 15 článků

Chcete být úspěšnější na Instagramu?

Pomohou vám smajlíci. Podle statistiky Quintly hrají významnou roli v tom, jak moc uživatelé dávají lajky a komentují příspěvky. Dokonce vám ukážeme, kteří smajlíci jsou úplně nejlepší.

Udivuje vás, že stačí přidat smajlíka a příspěvek hned vyvolává více reakcí? Smajlíci (jinak zvané emodži) vyvolávají emoce – a emoce se promění v lajk nebo komentář. Když vidíme smějícího se smajlíka, v mozku se aktivuje stejná část, jako když se díváme na smějící se lidskou tvář.

Ať už chcete na Instagramu lépe prezentovat firmu, nebo získat sledující pro svůj soukromý profil, určitě se vám budou hodit následující poznatky.

Smajíků přibývá

Společnost Quintly v průběhu loňského roku analyzovala 6,2 milionu příspěvků od 20 000 profilů. Více než 50 % profilů v roce 2016 použilo aspoň jednoho smajlíka v příspěvku. Profily s více sledujícími měli smajlíky v 81,58 % svých příspěvků.

use-of

Ukázalo se, že do konce roku používání smajlíků rapidně vzrostlo. Pouze u účtů s nejvíce followery hodnota o něco poklesla.

change-in-use

Jaký smajlík je nejlepší?

Nezáleží na tom, zda je používáte u videa či fotek (zapojení uživatelů bylo stejné), čísla prostě hovoří jasně. Smajlík v příspěvku vám přinese až o 17 % více komentářů a lajků.

A jaký že je nejlepší? To nelze s jistotou říct, ovšem můžete se podívat na ty nejpoužívanější.

most-popular

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru