ChatSim přináší do ČR revoluční tarif

Mít v mobilu internet je v dnešní době v podstatě standard. Málokdo si píše obyčejné SMS zprávy, lidé si spíš zaplatí data a volají si a píšou přes různé aplikace, jako jsou Messenger, WhatsApp, Viber a další. Jestliže si platíte internet v mobilu pouze kvůli tomuhle, možná by vás zaujala služba ChatSim.

ChatSim je něco úplně jiného, než na co jsme v českých podmínkách zvyklí. Není to až tak úplná novinka, ale do ČR přišla až nedávno. Funguje totiž celosvětově, takže vám postačí zakoupit si jedinou SIM kartu a fungujete po celém světě, a to bez rozdílu cen. Je jedno, jestli si s přáteli budete psát doma nebo na dovolené, neplatíte nic za roaming ani nedoplácíte za odesílání dat ze zahraničí, vše je v ceně ročního paušálu. Služba podporuje asi 150 zemí po celém světě, přesný výpis najdete na webu ChatSim.

chat-sim

ChatSim si lze vyloupnout v klasické, micro i nano verzi

Jenže…

Má to svůj háček. Služba ChatSim je určena pouze na chatování, takže se přes ni nepodíváte, v kolik vám jede další vlak, nezjistíte, jaké bude zítra počasí, a nepřečtete si e-maily. Dokonce ani neodešlete známým fotku či video. Přes SIM kartu funguje pouze odesílání textových zpráv a smajlíků. Fotky sice můžete odesílat, ale potřebujete si k tomu dokoupit speciální kredity. A ty zrovna levné, na rozdíl od samotné SIM karty, nejsou. A to už se dostáváme k cenám.

Cena je slušná, ale kredity drahé

Samotná SIM karta stojí 395 korun a stejnou částkou je zpoplatněn roční paušál. První rok tedy zaplatíte 790 Kč, každý další už jen 395. To je slušná cena. Jenže multimediální kredity moc levné nejsou. Za 2000 kreditů zaplatíte 395 korun, přičemž kolik jich potřebujete, záleží na konkrétní lokalitě. V základní zóně (obsahuje asi 120 zemí) stačí 50 kreditů na 1 MB. Prostě nic moc.

chatsim

Vhodné do telefonů se dvěma sloty

Ze SIM karty ChatSim nelze vůbec volat ani psát textové zprávy, nikdo se ani nedovolá vám. Je prakticky úplně na nic kromě chatování přes nějakou aplikaci. A tak ji využijí spíš lidé, kteří mají telefon se slotem na dvě SIM karty. Jinak nejspíš smysl nemá. Nebo co si o tom myslíte vy?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru