Charlie Lyne potrápil úředníky, natočil 10ti hodinový film o zasychání barvy

Charlie Lyne je mladý filmař a filmový kritik, pocházející z Londýna. Tento mladý klučina se jednoho dne rozhodl, že potrápí úředníky britského úřadu British Board of Film Classification. Na Kickstateru si proto založil projekt, ve kterém představil svůj 10ti hodinový film o zasychání barvy na zdi. A světe div se, projekt získal za necelé 2 měsíce 5936 liber, což je částka, kterou musel zaplatit britskému úřadu.

Tento projekt Charlie udělal jen proto, protože se mu nelíbí poplatky, které si účtuje britský úřad British Board of Film Classification (BBFC) za schvalování filmů. Tento úřad si účtuje 101,5 libry (cca 3500 korun) za každý film a ještě k tomu 7,09 libry (cca 250 korun) za každou minutu snímku za to, že se na něj úředníci podívají a rozhodnou, zda je vhodný pro veřejnou projekci.

Úředníci se na film o zasychání barvy dívali 2 dny

Film o zasychání barvy má celkem 607 minut, tedy přes 10 hodin. Úředníci se tak na tento film museli dívat 2 dny, protože jeden pracovní den musí zhlédnout pouze 9 hodin záznamu.

Celý film vyšel Charlieho na 209 tisíc korun

Úřad nakonec film o zasychání barvy schválil. Lyne se také na svém účtu na Twitteru pochlubil, že peníze, které na film utratil, byly dobře utracené peníze. Celý film ho vyšel na 5936 liber, což je v přepočtu něco kolem 209 tisíc.

„Zasychání barvy bylo schváleno pro promítání v kinech. Neobsahuje materiál, který by urážel nebo zraňoval,“ ohodnotili úředníci.

Screenshot_1Zdroj: echo24

Komentáře

Nahoru