Dnes vyšlo 15 článků

Charitativní organizace Marka Zuckerberga poprvé investuje do startupu

Mark Zuckerberg, zakladatel sociální sítě Facebook, se v prosinci loňského roku těšil z narození své dcery. A při této příležitosti se svou ženou přislíbil 99 % akcií společnosti Facebook charitativním účelům. V současné době mají akcie hodnotu 48 miliard dolarů.

Mark Zuckerberg a jeho žena Priscilla Chan založili charitativní organizaci jménem The Chan Zuckerberg Initiative, která nyní uskutečňuje první investici. Celkem 24 milionů dolarů investuje do newyorského startupu jménem Andela, který spolupracuje s komunitami v Nigérii a Keni a který chce vzdělávat programátory v rozvojových zemích.

andela

Charitativní organizace Marke Zuckerberga investuje do startupu Andela. Zdroj: YouTube

„Žijeme ve světě, kde je talent rovnoměrně rozložený, ale nejsou příležitosti. Startup Andela má tuto mezeru zaplnit,“ dodal Mark Zuckerberg k investici.

Startup Andela svou činnost zahájil v roce 2014. Plánuje vyškolit 100 tisíc vývojářů během následujících 10 let. A s novou investicí chce expandovat do dalších zemí Afriky.

Zdroj / Foto: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru