Chameleonský šátek mění barvu tak, aby ladil se zbytkem vašeho oblečení

Chameleonský šátek mění barvu tak, aby ladil se zbytkem vašeho oblečení

Novinka je určena zejména dámám, které touží po teplém a trochu „geekovském“ kousku do svého šatníku. Šátek díky LED diodám mění barvu a můžete jej sladit s tím, co máte ten den na sobě.

Stránka Adafruit, která se věnuje udělej-si-sám elektronickým vychytávkám, nabízí pro chameleonský šátek tutoriál. Budete potřebovat vlastní látku a také systém obvodů Flora od Adafruit. K tomu, abyste šátek sami sestrojili, bude potřeba jisté technické nadání (nebo aspoň dobrý kamarád, který takové nadání má), neboť je potřeba pracovat s obvody a kódováním.

Technologie Flora je vyrobena tak, aby fungovala zabudovaná v látce a je kompatibilní s open-sourceovým programem Arduino. V šátku Flora kontroluje „pixely“ LED a barevný senzor. Jakmile všijete obvody do vámi vybrané látky, budete potřebovat už zmíněné kódování – aby byl šátek schopen poznat barvu vašeho oblečení a podle toho změnit barvu LED diod.

Šátek, měnící barvu se stane pozoruhodným vylepšením vašeho šatníku. LED diody samozřejmě nemohou pracovat bez dodávky energie, zvolte tedy také vhodnou, nepříliš nápadnou baterii. A samozřejmě myslete na to, že před vypráním je třeba veškeré elektronické součásti ze šátku vyjmout!

Zdroj: https://mashable.com/2013/06/01/chameleon-color-changing-scarf/

Zdroj obrázku: https://mashable.com/2013/06/01/chameleon-color-changing-scarf/

Komentáře

Nahoru