Cestujte po stopách vašich oblíbených filmů. Tahle aplikace vám ukáže kudy!

Jste nadšenými filmovými fanoušky? Milujete cestování? Tak to vám rozhodně nesmí uniknout nová aplikace tvůrců webu Filmová místa. Ať už plánujete výlet, nebo vás jen zajímá jestli se něco zajímavého netočilo ve vaší ulici, rozhodně stojí za vyzkoušení.

Český projekt Filmovamista.cz funguje přes šest let a je oblíbeným místem k vyhledávání filmových lokalit i zdrojem informací pro všechny fanoušky kinematografie. Letos své čtenáře potěšil nejen novým designem webových stránek, ale i novinkou v podobě aplikace Movieloci.

Cestujte po stopách vašich oblíbených filmů. Tahle aplikace vám ukáže kam!

Movieloci nabízí přes 12 000 přesných filmových míst a více než 1 500 filmů v České a Slovenské RepubliceAplikace využívá Google mapy a pomocí  GPS vám dle vaší aktuální polohy zobrazí místa natáčení ve vašem okolí.

Tato do detailů propracovaná novinka vám nejen ukáže, kde se jaký film točil, ale zavede vás přímo na ulici, před budovu, prostě doslova na konkrétní místo z filmového záběru! Zde nechybí detailní popis konkrétní scény a fotografie z doby natáčení v porovnání s fotografií z filmu. U každé scény je také kompletní popis filmu a výpis známých hereckých tváří.

Cestujte po stopách vašich oblíbených filmů. Tahle aplikace vám ukáže kam!

V aplikaci máte tři záložky, mapa, místa a filmy. Snadno si tak třeba vyjedete celý seznam filmů, natočených ve vašem okolí. Minimálně v České Republice narazíte na nějaké známé filmové místo snad na každém kroku.

Cestujte po stopách vašich oblíbených filmů. Tahle aplikace vám ukáže kam!

Movieloci se vám bude hodit i při dovolené v zahraničí. Jednoduše přepněte do anglické verze a hledejte místa natáčení kdekoli na světě:

Cestujte po stopách vašich oblíbených filmů. Tahle aplikace vám ukáže kam!

Na tvorbě webu a tím i samotné aplikace se podílí nejen redakce, ale i filmový nadšenci z řad fanoušků. Pokud chcete přispět, je to zatím možné pouze přes web. Na přidávání lokalit pomocí mobilu se můžeme těšit v budoucnu, společně s dalšími vychytávkami plánovanými pro aplikaci Movieloci.

Stáhněte si aplikaci zdarma pro Android, iOS,či Windows a zjistěte, co se točilo třeba ve vašem městě.

Foto/Zdroj: filmovamista.cz, play.google.com

Komentáře

Nahoru