Dnes vyšlo 15 článků

Cestovní taška z houbového mycelia: Hermès nabízí alternativu hovězí kůže

Cestovní taška z houbového mycelia: Hermès nabízí alternativu hovězí kůže

Pokud se alespoň trochu zajímáte o módu a luxusní módní značky, jistě znáte francouzskou značku Hermès. Značka se proslavila výrobou luxusních kabelek a tašek z pravé kůže první jakosti. Produkty Hermès jsou znakem bohaté společenské třídy. V rámci ochrany životního prostředí ale ikonická značka začíná pokukovat o ekologičtějším materiálu, než je pravá přírodní kůže.  

Hermès výrobky jsou pověstné svou kvalitou, dlouho životností materiálu a také tím,že snad nikdy nevyjdou z módy. Nicméně zkouší nahradit přírodní kůži cestovní tašky. Taška bude vyrobena z hub. Jedná se o cestovní tašku v modelu Hermès Victoria. Materiál tašky z většiny tvoří kvalitní houbové mycelium, textil a uši tašky z telecí kůže.

hermes-mycoworks-victoria-bag-sylvania-design_dezeen_2364_col_0-scaled

Interní název pro nový materiál značky je Sylvania. Materiál je výsledkem tříleté spolupráce s americkým startupem MycoWorks. Startup pěstuje mycelium svým vlastním specifickým způsobem. Hustota podhoubí je velmi vysoká a houba do své známé podoby nikdy nevyroste. Houba se rozroste podle tvaru formy, v které je pěstována. Startup pak materiál dodá Hermès. Úprava materiálu probíhá obdobně jako úprava hovězí kůže. Také podstupuje barvení, čistí se a upravuje se do finální podoby.

MycoWorks se snaží změnit smýšlení společnosti a nabídnout kvalitou odpovídající alternativu přírodní kůži. Svou spoluprací s tak prestižní značkou jako je Hermès, chce proniknout do širšího povědomí. Má ambice dokázat celému světu, že kvalitní materiál může mít ekologický základ.

Zdroj, foto: dezeen.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru