Dnes vyšlo 15 článků

Čeští vývojáří z Děčína se pokouší uspět se svou hrou Tremulous 2 v Kickstarteru

Platforma Kickstarter.com slouží jako líheň investic pro začínající projekty. Jedná se o systém, který umožňuje i malým investorům z řad běžných občanů malými platbami přispívat na konta vybraných projektů a za to dostávat podíl na budoucím úspěchu. A právě na Kickstarter zamířila i hra kluků z Děčína Tremulous 2.

Jedná se o free sci-fi online multiplayerovou střílečku až pro 64 hráčů, ve které proti sobě budou stát lidé proti cizákům. Hra notně připomíná legendární pecku Alien vs. Predator (AVP). Vývojáři si stanovili částku 50 000 dolarů na rozjezd této hry. Pomůžete jim?

O Kickstarteru

Služba Kickstarter byla založena roku 2009. Jejími zakladateli tehdy byli  Perry Chen, Yancey Strickler and Charles Adler. V roce 2010 již byla recenzována světovými americkými novinami jako “Nejlepší vynález roku 2010”. Jedná se o investiční platformu, která má za cíl pomoci schopným podnikatelům získat potřebné investice na jejich projekty.

Jako financování různých start-upů nebo jen jednorázových projektů či nějakého nápadu je internetová služba Kickstarter stále populárnější a pomáhá jak samotným producentům, tak i těm, kteří mají nějaké menší volné finanční prostředky a mohou je velmi slušně zhodnotit a ještě podpořit dobré nápady. Díky mobilní aplikaci, která je zatím dostupná pouze pro přístroje s iOS (iPhone + iPAD), mohou být uživatelé neustále v obraze, vědět, jaké nové projekty jsou k dispozici nebo jak se vyvíjí jimi vybrané a podporované projekty. Přispěvky mohou být od částky 1 dolaru více, sponzoři mohou být odměněni za své přispění poděkováním od autora či ziskem produktu, pokud se jedná o výrobu nebo třeba bude jeho jméno uvedeno v knize, ve hře apod. Vše se odvíjí od částky, kterou sponzor přispěje. U každého projektu je vypsána odměna za daný příspěvěk dle jeho výše (100, 1 000, 10 000 dolarů).

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru