Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Čeští vojáci v Afganistánu oslavili Vánoce se zpožděním. Proč?

Čeští vojáci v Afganistánu oslavili Vánoce se zpožděním. Proč?

Zatímco čeští občané slavili své svátky v teple rodinného krbu, vojáci v Afganistánu museli řešit jiné starosti. Došlo totiž k povstaleckému útoku, který oslavy Vánoc i nového roku značně opozdil. 

Možná si to neuvědomujeme, ale jsme na tom o hodně lépe než čeští vojáci, kteří hlídají spojeneckou základnu Bagrám v Afganistánu. Ti totiž měli dosti krušné svátky, neboť jim “klid a mír” narušily povstalecké útoky. Vojáci tak mohli zasednou ke štědrovečerní večeři až odpoledne 27. prosince. Vzhledem k tomu, že situace na bojišti je nejasná, rovnou při této příležitosti oslavili i nový rok 2015.

Typická česká štědrovečerní večeře

Jejich štědrovečerní večeře se však nějak nelišila od té naší (typicky české), dle webových stránek české armády prý došlo i na bramborový salát a rybu. Nesměly chybět nějaké ty vánoční koledy a živý betlém.

“Letošní Vánoce bohužel nebyly pro vojáky 3. strážní roty svátky klidu a míru. Kvůli zvýšené činnosti povstalců jsme museli zvýšit intenzitu protipovstaleckých opatření, která 3. strážní rota provádí,” uvedl velitel jednotky Petr Liška pro Parlamentní listy.

A co měli vojáci “pod stromečkem”?

K Vánocům také patří dárky a zmiňovaný Petr Liška (velitel jednotky) byl opravdu štědrý, vojákům totiž dal písemné pochvaly a drobné dárky od Američanů, jako poděkování za podporu a partnerskou spolupráci.

Army shop

Když jsme tak u té vojenské atmosféry, nebylo by od věci zmínit nějaký kvalitní army shop. Co to vlastně je? Jedná se o speciální obchod, kde nabízejí například uniformy, vesty, batohy, helmy a jiné doplňky určené pro cestovatele do přírody nebo přímo pro členy vojenských jednotek. Army shop také nabízí zdravotnickou techniku pro provedení první pomoci jako je například škrtidlo CAT, dlaha SAM SPLINT, tlakový obvaz First Care apod.

Kde hledat?

Je jasné, že army shop nenajdete na každém rohu, za zmínku tedy stojí například Army Shop Praha s kamennou prodejnou na Vinohradech, kde naleznete bohatou nabídku produktu (za atraktivní a příjemné ceny).

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru