Čeští Socialbakers začínají masivně propuštět

Čeští Socialbakers začínají masivně propuštět

Dle neoficiálních informací se začalo v Socialbakers propouštět. Celkem o místo přišlo asi 20 zaměstnanců společnosti. Převážně se jednalo o obchodní pozice, ale vlna vyhazovů se nevyhnula ani dalším oddělením.

Je třeba začít řešit zisk?

Český technologický startup Socialbakers byl založen v roce 2009, kdy tehdy figuroval pod jménem Candytech. Dle údajů z oficiálního webu má 2500 klientů z celého světa a zatím se i přes obrovský obnost investic, které do firmy nalili investoři, potácí poslední roky ve ztrátě ( v roce 2013 -117 milionů korun, v roce 2012 je dle Justice.cz ztráta 89 milionů korun). Což může být také jeden z důvodů, proč došlo k k tomu, že firma musela sáhnout k tak razantnímu kroku a zbavit se části svých zaměstnanců.

Druhou možností je, že zkrátka svůj růst předimenzovali a tak jako v případě předchozí firmy Jana Řežába (Redboss), kdy došlo k tomu, že firma měla více lidí, než aktuálně potřebovala, nebyla schopná dostát svým závazkům vůči zaměstnacům a dodavatelům a firma nakonec zbankrotovala.

Nezbývá než jen doufat, aby Socialbakers podobný osud nepotkal a firma šlapala a rostla tak, jako doposud. A byla časem i zisková.

Na naši žádost se společnost Socialbakers vyjádřila k důvodům, které vedly k propuštění téměř 10 % zaměstnanců:
“Socialbakers rok od roku vyrostla obratem o 65% – v naší branži nejde tak o zisk jako spíš o růst. Stačí se podívat na jiné SaaS firmy ve světě jako například Zendesk, Marketo, Salesforce a mnoho dalších, tyto firmy stejně jako Socialbakers vytváří hodnotu tím, že rychle rostou.  
 
Co se zaměstnanců týče, na začátku jsme roku jsme jich měli 200 a dnes 300, což představuje extrémně rychlý meziroční růst o +50%. Každá takto rychle rostoucí firma ladí efektivitu řady procesů za pochodu. 

Pro nás je klíčová efektivita sales oddělení a proto se stejně jako nejagresivnější firmy v oboru každý měsíc pozorně díváme na performance jednotlivců v tomto týmu, ve kterém si můžeme dovolit mít jen ty nejvýkonnější. Ale nejde o žádné plošné propouštění, naopak na řadu pozic, především v developmentu, neustále hledáme nové zaměstnance.”

Jan Řežáb, CEO a zakladatel Socialbakers

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru