Čeští Anonymous včera odstavili web české protipirátské únie

Čeští Anonymous včera odstavili web české protipirátské únie

Hackerská skupina Anonymous včera kolem 18 hodiny zahájila útok na internetovou stránku české protipirátské únie cpufilm.cz. Skupina to také potvrdila na své stránce na Facebooku.

V 18 hodin včerejšího dne hackerská skupina Anonymous odstartovala útok a stránka byla až do noci většinou nedostupná.  Samotná protipirátská strana zaznamenala pokusy o přetížení jejich webové stránky už v neděli po poledni a také napsala, že si je vědoma těchto útoků. „Přijali jsme proto běžné bezpečnostní opatření,“ napsali na jejich internetových stránkách.

I přes toto opatření se skupině Anonymous podařilo jejich stránky na nějaký čas odstavit. „Naší prioritou i nadále zůstává vyhledávání a mazání nelegálních kopií filmů na internetu a shromažďování důkazů proti pachatelům trestného činu. Ohlášený útok, i když bude úspěšný, tuto činnost nijak nepřeruší,“ dodávají.

Štítky: ,

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru