Dnes vyšlo 15 článků

Českým uživatelům Androidu se zobrazuje agresivní reklama vyzývající ke stažení falešného antiviru

České uživatele platformy Android straší agresivní reklama, která vybízí ke stažení falešného antiviru a která neumožňuje vrátit se nazpět na původní webovou stránku. Zobrazí se varování, že je vaše zařízený napadené virem.

 „Telefon je infikován 4 viru a byl těžce poškozen. Zjistili jsme, že jste nedávno navštívili pornografické stránky. 28,1 % z mobilních dat je obtížné infikován škodlivými viry 4. Viry mohou poškodit SIM kartu! Vaše soukromá data vyprší! Fotografie a kontakty jsou ztraceny!“

14.03.16_-_1

Agresivní falešná reklama

Varování obsahuje logo Googlu, nicméně lámaná čeština symbolizuje, že se jedná pouze o podvod. Stojí za ním internetoví zločinci, kteří hledají noví způsob, jak od uživatelů telefonů se systémem Android získat peníze.

Agresivní falešná reklama varuje uživatele, že jeho zařízení je napadené virem. A musí tak stáhnout antivirus do tří minut. Ve skutečnosti se nejedná o žádnou hrozbu. A není možné se z celoobrazovkové reklamy vrátit na původně prohlíženou webovou stránku.

Internetoví zločinci, kteří mají falešnou reklamu a software na svědomí, vsází na strach méně znalých uživatelů. Ačkoliv na první pohled působí varování důvěryhodně (hlavně kvůli logu Googlu), obsahuje pravopisné a stylistické chyby. A to jsou hlavní signály, které naznačují, že se jedná o podvod.

Android je poměrně bezpečný systém, přičemž zavirování nastává pouze v okamžiku, kdy uživatel nainstaluje infikovanou aplikaci. Většinou se jedná o pirátské kopie aplikací, k jejichž instalaci je nezbytné zrušit nastavení ochrany systému. Může se stát, že se infikovaná aplikace objeví také v obchodě Google Play, ale jedná se pouze o výjimky.

Doporučujeme pro zvýšení ochrany svého mobilního telefonu nainstalovat mobilní antivir, mezi něž patří například Avast, AVG, ESET či McAfee.

Zdroj / Foto: Ihned

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru