Dnes vyšlo 15 článků

Český StartupYard vybral 6,25 milionů korun

StartupYard, jehož kolébkou je stověžatá Praha, je jeden z nejúspěšnějších startupových akcelerátorů ve střední Evropě. Zhruba před třemi týdny se objevil na čerstvě spuštěné crowdfundingové platformě Fundlift.cz, přičemž minimální částka k investici byla 25 tisíc korun. StartupYard se snažil získat co nejvíce peněžních prostředků pro další růst.

Prostřednictvím startupového akcelerátoru, který vybral v rámci kampaně neuvěřitelných 6,25 milionů korun, mohou mentoři a investoři investovat po boku významných investorů ze skupin Rockaway Capital či Credo Ventures. Celkem 230 privátních a profesionálních investorů mělo zájem vložit své peníze, přičemž mezi nimi se objevila i komunita dlouhodobě spolupracující se StartupYardem. Možnost investovat dostaly čtyři desítky investorů.

startupyard

StartupYard, Zdroj: StartupYard

„Jsem nadšen entusiasmem, se kterým investorská komunita a naši mentoři skrze Fundlift přišla pomoci startupům získat zkušenosti a peníze, nezbytné na jejich rozvoj a dobytí úspěchu na mezinárodním trhu. Získané prostředky jsou nejen živou vodou pro náš program, ale především potvrzením, že střední Evropa má před sebou nadějnou budoucnost centra inovací. Děkují také týmu Fundlift za velmi profesionální práci na přípravě a řízení celé emise,“ dodal Cedric Maloux, šéf StartupYardu.

StartupYard si díky vybraným peněžním prostředkům může vybrat už tuto zimu 7 až 10 nejlepších startupů, které se přihlásily do sedmého kola akceleračního programu. Nutno podotknout, že do programu se můžete přihlásit ještě do 30. září 2016. StartupYard ve vybraných startupech získá podíl až 10 %, a to jako výměnu za akcelerační program.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru