Dnes vyšlo 15 článků

Český startup vyrábí prostřednictvím 3D tisku vozíčky pro invalidní zvířata

Invalidní vozík nepotřebují pouze postižení lidé, ale také handicapovaná zvířata. Právě na tuto specifickou oblast se zaměřuje rok starý český startup AnyoneGo. Prostřednictvím 3D tisku vyrábí pomůcky pro tělesně postižená zvířata, která například přišla o končetiny. Stěžejním produktem startupu je invalidní vozíček pro domácí mazlíčky, který jim poskytuje maximální komfort.

Invalidní vozík zvaný AniGo (Animals Go) je podle tvůrců jediným produktem svého druhu na světě. Startup založil Jan Jiránek, který zároveň navrhuje i design invalidního vozíčku. S myšlenkou přišel už v roce 2012, přičemž od té doby promýšlel koncepci vozíčku. A nyní ho vyrábí prostřednictvím 3D tiskárny, kdy touto technologií se vyrábí všechny prvky vozíčku kromě sedadla pro upevnění končetin a pneumatik, které jsou z kaučuku.

Startup k výrobě používá kvalitní plast s nealergickými účinky. Pro náročnější zákazníky je připravena i varianta vyrobená z odolných uhlíkových vláken.

Cena AniGo začíná na 12 490 korunách, ale cena se liší v závislosti na velikosti zvířete a zvoleném materiálu. Prozatím je vozíček určen pouze pro zvířata s postiženou zadní částí těla, ale je jen otázkou času, kdy se zrodí i verze pro přední část těla. Už na tom startup pracuje.

„Případné vývojové nedostatky lze díky 3D tisku okamžitě detekovat a upravit. Změny návrhu přitom vývoj produktu finančně takřka nezatěžují, protože modifikace lze snadno provádět přímo v programu pro 3D modelování,“ dodává Jan Jiránek.

anigo

Zdroj: AnyoneGo

Zdroj: Feedit.cz

Štítky: , ,

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru