Dnes vyšlo 15 článků

Český startup vyrábí náramky pro miminka pro sledování životních funkcí

Velice často rodiče míří k dětskému pediatrovi zbytečně. Sice se říká, že raději stokrát pro nic, než jednou pozdě. Nicméně s náramkem Neebo od původně českého startupu Daatrics si rodiče pomohou v mnohých situacích sami, aniž by museli jet na dětskou pohotovost.

Ačkoliv společnost vystupuje jako český startup, v roce 2014 ji založil uzbecký absolvent Karlovy univerzity žijící v Praze. Andrey Khayrullaev působil nejprve v marketingové sféře. Jakmile se mu ale narodily děti, z marketingové oblasti odešel a začal pracovat na náramku Neebo. S vývojem mu pomohli ruští inženýři z univerzity v Samaře.

neebo

Zdroj: Neebo

Speciální náramek disponuje několika senzory, které dokážou monitorovat tep, přívod kyslíku, teplotu a zvuky v okolí dítěte. Sesbíraná data se posílají přes Bluetooth či Wi-Fi do aplikace ve smartphonu rodiče.

Výrobním materiálem náramku je zdravotně nezávadný silikon bez umělých barviv. Samozřejmostí je voděodolnost náramku, a tak ho nemusíte miminku sundávat, ani když se bude koupat. Neebo totiž vydrží až v metrové hloubce po dobu půl hodiny.

Andrey Khayrullaev zajistil sám financování projektu, a to částkou 200 tisíc dolarů. A další peněžní prostředky (160 tisíc dolarů) získal formou investic, a to od společností Enchant Ventures a Monstro Ventures.

Neebo se bude testovat na 60 nemluvňatech v Portugalsku. Tvůrce zároveň doufá, že získá potvrzení od amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv, aby byl jeho náramek uznán za plnohodnotnou zdravotní pomůcku.

Cena náramku je 199 dolarů (cca 5 150 korun). A tento drobný přístroj bude dostupný začátkem příštího roku.

Zdroj: Hospodářské noviny

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru