Český startup vyrábějící smart náramky pro psychicky nemocné zamířil na Fundlift.cz

Český startup Mindpax, který se specializuje na vývoj a výrobu inteligentního náramku pro psychicky postižené jedince, zamířil hledat podporu na crowdfundingový portál Fundlift.cz. Cílem projektu je vybrat 3,5 milionu korun, přičemž investoři dostanou tříleté konvertibilní dluhopisy.

Startup vyvíjí integrovanou platformu pro kontinuální monitoring biorytmů, jejichž proměna indikuje změnu stavu chronicky nemocných pacientů. Ve své podstatě se jedná o inteligentní náramek, jehož úkolem je sledovat fyzickou aktivitu a spánek psychicky nemocného člověka. Určený je především lidem postiženým bipolární afektivní poruchou (maniodepresivní psychózou) či schizofrenií, protože dokáže předpovědět přicházející relapsy (depresi či mánii).

Inteligentní náramek se dá propojit s webovou analytickou aplikací, ve které je zapojena i řada odborníků. Startup si na své konto připsal už několik úspěchů, například zvítězil v regionálním kole švýcarské soutěže Seedstars, umístil se v TOP 10 Vodafone Nápad roku 2017 a dokonce vystupoval na pražském Startup World Cupu 2017.

„Máme za sebou silného akcionáře, který nám pomohl dostat Mindpax do současné podoby. Máme silný tým složený z odborníků na medicínu, datovou analytiku a na IT řešení. Díky prostředkům získaným na Fundliftu chceme naše řešení posunout o další krok dál,“ prozradil Pavel Nevický, CEO Mindpaxu.

mindpax

Zdroj: Roklen24

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru