Český startup Travelove míří do Silicon Valley

Úspěšných startupů týkajících se cestování už existuje několik. Vzpomeňme například AirBnB, který vám zajistí ubytování po celém světě, nebo Skypicker, který vyhledává výhodné letenky. Přesto je na trhu pořád místo pro další cestovatelské služby. Stačí mít jen nápad.

Katka Mikulková jej měla. Zdálo se jí, že organizované zájezdy vás moc svazují, ale když cestujete na vlastní pěst, stojí vás hodně sil, abyste si nastudovali všechna významná místa, která by bylo dobré navštívit. A tak přišla se startupem Travelove, který vám vymyslí program celé dovolené. Není třeba si nic vyhledávat a studovat, program připravují lidé, kteří v dané lokalitě žijí nebo dlouhodobě pobývali.

“Na organizovaný zájezd bych prostě nejela. Zabíjí samotnou ideu cestování – poznat jinou zemi, pochopit jinou kulturu. Proto vznikl projekt Travelove,“ uvedla Katka Mikulková, a dodala: “Cestování na vlastní pěst je skvělé, ale časově hrozně náročné. Chyběla tady služba, která by nechala cestovateli volnost a přitom ho zbavila nutnosti hodiny googlit, pročítat průvodce nebo bookovat atrakce.”

Jak to funguje?

Na webu Travelove si vyberete, kam chcete jet. Obsahuje dostatek destinací a další stále přibývají. Bude vám představen defaultní program dovolené pro danou lokalitu, ale je jen na vás, zda si některé aktivity odděláte a jiné přidáte. Na výběr jich je mnoho. V pravé části webu navíc stále vidíte, kolik vás cesta bude celkem stát. Travelove za vás vyřeší a zarezervuje opravdu všechno: program, dopravu i ubytování, když budete mít zájem. Před odjezdem navíc dostanete tištěného průvodce na míru, který vás na vaši cestu připraví. Cena služby (příprava cesty, brožurka, rezervace atd.) vyjde na 500 Kč na den.

program_barcelona

Nelíbí se vám nějaká aktivita? Lze ji odebrat

Cesty v destinacích po celém světě připravují tzv. trip designéři. Jedním z nich se můžete stát i vy. V databázi Travelove už je například dovolená na Pálavě, v Blansku nebo na Mostecku.

Vize do budoucna

Protože se společnosti podařilo vyhrát soutěž Czech ICT Incubator, čeká ji expanze do USA. Jejich novým domovem bude Silicon Valley.

V současné době už připravili skvělou dovolenou pro více než 200 klientů cestujících po Česku i Evropě. Do konce roku by chtěli mít 40 klientů měsíčně a do pěti let 2000 klientů měsíčně.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru