Český startup SuperSoused.cz expanduje na Slovensko

V současné době má sdílená ekonomika poměrně velký potenciál, o čemž svědčí i úspěšnost českého startupu SuperSoused.cz. Tento startup, který se zabývá službami sousedské výpomoci, rozšiřuje svou působnost na Slovensko a spouští server SuperSused.sk. I slovenští obyvatelé, kteří budou potřebovat pomoc s domácími řemeslnými pracemi, mohou využít tuto formu vzájemné spolupráce lidí. V tuto chvíli budou služby dostupné v Bratislavě a okolí, ale také v blízkých obcích v Rakousku a Maďarsku.  

Internetový portál SuperSoused.cz byl spuštěn před rokem. Český startup podobně jako UBER či Airbnb patří mezi služby sdílené ekonomiky, které získávají v poslední době na oblíbenosti kvůli atraktivní ceně, flexibilitě a praktičnosti. Dokonce Evropská unie má v plánu sjednotit vnímání sdílené ekonomiky v evropských zemích a stanovit jasná pravidla pro jejich fungování.

supersoused

Služby v prvním roce ocenila spousta lidí, neboť touto cestou mohli jednoduše najít levnou výpomoc v domácnosti. V nabídce tohoto serveru je výpomoc v oblasti instalatérských, lakýrnických, stavebních a dalších činností. Ať už potřebujete opravit kapající kohoutek, přivrtat poličku, vymalovat pokoj či smontovat nábytek, nemusíte si objednávat drahou firmu. Jednodušší cestou je najmout si řemeslníka přes server SuperSoused.cz.

„Podle našich zkušeností mohou díky této formě sdílené ekonomiky zákazníci při běžných opravách a řemeslných pracích ušetřit přibližně 40 – 60 % ceny ve srovnání se specializovanými firmami,“ říká Lukáš Novák, spoluzakladatel služby SuperSoused.cz. „Zároveň poskytujeme možnost výdělku šikovným lidem, kteří potřebují práci. Náš server sdružuje nyní již téměř 2 000 Super Sousedů, kteří nabízejí své služby. Z velké části se jedná o skutečné fachmany s odbornými způsobilostmi pro konkrétní práce a obory.“

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru