Český startup Storyous umožní podnikům, aby mohly přijímat Bitcoiny

Český startup Storyous poskytující chytré pokladní systémy pro kavárny a restaurace pravděpodobně otevře dveře i alternativním platbám. Poslední aktualizace systému pokladen umožní, aby zákazníci platili útratu ve virtuální měně, tedy v Bitcoinech. Zhruba tři tisíce českých kaváren, bister a restaurací mohou přijímat kybernetickou měnu a evidovat ji podle zákona o elektronické evidenci tržeb.

Podle mezinárodní mapy CoinMap.org, která registruje počet zařízení přijímající Bitcoiny, v České republice existuje prozatím 25 gastronomických podniků přijímající Bitcoiny. V Praze je například více takových podniků než v Berlíně, Londýně či Paříži. Znamená to tedy, že tuzemská bitcoinová komunita patří k jedné z nejaktivnější na světě.

„Rozhodně neočekáváme, že podniky nyní masově začnou přijímat bitcoiny. Na druhou stranu Storyous je gastrotechnologický start-up a jako takový fandí všem novým technologiím, i kdyby jejich doba měla teprve přijít,“ zmiňuje Jan Adámek, marketingový ředitel Storyous. „Nová funkce pro nás bude zároveň důležitá při expanzi do zahraničí. Pokud se některý z našich tří tisíc tuzemských zákazníků rozhodne bitcoiny přijímat, s novou funkcionalitou tak může učinit okamžitě, do kasy stačí pouze zadat svoji bitcoinovou adresu. Jeho pokladna se postará o vše ostatní, včetně náležité evidence takto přijatých plateb.“

Pokladní systém Storyous spatřil světlo světa už v roce 2012, přičemž za dobu své existence vybudoval komplexní tabletové řešení pro restaurace a kavárny. Součástí systému je také pokročilé skladové hospodářství a vzdálená správa podniku.

storyous_bitcoin

Zdroj: Tisková zpráva

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru