Český startup MonkeyData získává investici ve výši desítek milionů korun

Analytický startup MonkeyData, jehož kolébkou je Ostrava, pomáhá se zpracováním dat už více než 2 tisícům zákazníků z oblasti e-commerce. Získává další investici, díky které je její valuace kolem 150 až 200 milionů korun.

Český startup neustále roste, a tak není divu, že o něj mají investoři zájem. Vladimír Schmalz, bývalý manažer ČEZu, do startupu MonkeyData investoval poprvé v loňském roce prostřednictvím svého investičního fondu Solotron. A nyní, podruhé, investuje stovky tisíc dolarů.

monkeydata

Zdroj: MonkeyData

Vladimír Schmalz má 23% podíl ve společnosti, přičemž majoritní podíl ve výši 45,28 % vlastní Jan Laštůvka, zakladatel a CEO startupu.

Startup MonkeyData připravuje expanzi do zahraničí, přičemž uvažuje konkrétně o americkém Texasu. Právě do této země by se měla přesunout část obchodního a marketingového týmu, ale hlavní vývoj se bude odehrávat v České republice.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru