Český startup Kiwi.com má v Brně nové kanceláře. Takhle to vypadá uvnitř

Brněnský vyhledávač letenek Kiwi.com, jehož zakladatelem a šéfem je Oliver Dlouhý, roste raketovým tempem. Otevírá kancelářské prostory o velikosti 8 600 metrů čtverečních v Campus Science Parku v Brně, přičemž o návrh interiéru kanceláří se postaralo studio Kaplan Architekti.

Český startup umožňuje kombinovat lety aerolinek, které spolu nespolupracují, a proto dosáhl celosvětového významu. Během posledního roku počet zaměstnanců této cestovní agentury stoupl o více než 200 %.

Zadání

Nové kanceláře se řešily ruku v ruce s rebrandingem. Skypicker se změnil v Kiwi.com. Nebylo zcela jasné, v jakou firmu se tehdy ještě Skypicker vlastně přerodí. Měnila se barevnost, logo a návrh prostor na to musel bleskově reagovat. Vyvíjela se také struktura zaměstnanců, stále přibývali noví, a to nejen do callcentra ale také do všech pater managementu. Mnohé kanceláře se navrhovaly jako výhledové, ale již při nastěhování byly plně obsazené. Samotné zadání se tak rodilo v souběhu s návrhy. A jeho neustálé zpřesňování probíhalo až do kolaudace.

V době, když jsme začali na zakázce pracovat, sídlil Skypicker v prvorepublikové vile v Masarykově čtvrti. V každé místnosti se tlačily týmy programátorů spolu s facility managementem, HR i finančním oddělením, vše bylo velmi rodinné a velice specifické. Některá jednání probíhala na lavičce v zahradě, některá v nádherné kruhové pracovně ve vile.

Jedním z požadavků klienta tak pochopitelně bylo, abychom se pokusili tuto neopakovatelnou atmosféru přenést také do nových prostor.

Návrh

Půdorys programátorského patra je proto velice členitý s mnohými zákoutími, je zde použito mnoho pestrých materiálů a struktur. Zaměstnanci si mohou oblíbit jednotlivé části a vzniká tak zcela jiné pouto k místu, než je tomu u neosobních velkoprostorových kanceláří.

Důležitá část projektu je věnovaná i relaxačním a zábavním prvkům, které mimo jiné zahrnují relaxační místnosti, houpačkové jednací kouty, travnaté posezení s výhledem na západ slunce, kinosál, fitness či saunu s masérnou. Kanceláře managementu jsou už střídmější, ale koncepčně blízké IT.

Nikdy nespící call centrum, které zajišťuje non-stop péči klientům z celého světa, je naopak řešeno maximálně efektivně a jednoduše. Téma nikdy nespícího města se odrazilo i v hravých uzamykatelných skříňkách a tapetách.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru