Český startup Flatio získává několikamilionovou investici

Brněnský realitní startup Flatio, který založil podnikatel Radim Rezek, poskytuje střednědobé pronájmy bytů, a to od jednoho do šesti měsíců. Získává nyní investici od investora INCOMMING ventures, přičemž finanční prostředky mají značce posloužit k expanzi do dalších evropských měst.

Investiční společnost INCOMMING ventures, která se orientuje na e-commerce sféru, založil Michal Mička. Investor nyní vstupuje do Flatio, ale konkrétní výši investice nekomentoval. Pouze víme, že se jednalo o částku v řádu jednotek milionů korun.

flatio

Zdroj: Flatio

 „Věříme, že zúročíme své zkušenosti z oblasti e-commerce a pomůžeme s procesem zdokonalování celého online procesu od výběru nemovitosti až po platby nájemného. Od vstupu do Flatia si slibujeme úspěšnou expanzi do dalších evropských měst a zvýšení podílu na trhu se střednědobými pronájmy,“ řekl Michal Mička, ředitel společnosti INCOMMING ventures.

Český startup Flatio se v lednu rozšířil do Bratislavy, dále vstupuje do Vídně a plánuje objevit se i v Berlíně.

„Z našich analýz podložených daty Eurostatu vychází, že lidé trávící ve Vídni mezi 15 a 90 dny utratí za ubytování 3,1 miliardy korun, což je o 1,3 miliardy více než v Praze. Vídeň vidíme jako první vlaštovku, která nám přinese zahraniční zkušenosti a ukáže směr, jak v roce 2017 obsadit další evropské metropole. Po Vídni nás bude zajímat především Berlín, kde se podle analýzy za střednědobé ubytování utratí desetkrát více než právě ve Vídni,“ dodává Radim Rezek, zakladatel a CEO Flatia.

Startup se chce stát evropským lídrem v nabídce střednědobého bydlení a urvat si do 5 let 10% podíl na střednědobém trhu s bydlením.

Zdroj: Tisková zpráva

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru