Český startup ARTSTAQ se stal jedním z nejlepších startupů

Internetový magazín TheNextWeb každoročně pořádá prestižní konferenci TNW Conference. Pravidelně se jí účastní patnáct tisíc lidí, přičemž na tuto významnou událost odehrávající se v Amsterdamu míří i český startup ARTSTAQ. Startup, který vyvíjí originální burzovní platformu pro umění, vybrala konferenci jako jeden z dvaceti a představí se přímo v centru dění.

ARTSTAQ, který byl založen v roce 2015, se zaměřil na doposud neprobádanou uměleckou oblast. Zakladatelem je Roman Komárek, nicméně v čele stojí Jozef Barta. Ze strategického hlediska se sídlo společnosti přesunulo do Londýna, a tak v Praze zůstala pouze IT divize a provozní operace. Dále startup založil vývojové centrum v Dubaji a umělecké agendy v Moskvě a Buenos Aires.

Projekt ARTSTAQ se objevil i na českém crowdfundingovém portálu Fundlift.cz, kde vybral přes 6,65 milionů korun. Konference se koná v Amsterdamu ve dnech 18. až 19. května, ale program ještě nebyl zveřejněn, a tak není ještě jasné, kdy se ARTSTAQ na události představí.

artstaq

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru