Český Skypicker na základě analýze svých dat chystá vlastní aerolinku

Český vyhledávač letenek Skypicker, který je pod záštitou Olivera Dlouhého, je skutečně ambiciózní. Tuzemský startup plánuje založit vlastní aerolinku.

Každý den prostřednictvím portálu proběhne cca 50 milionů vyhledávání letů. Po analýze dat se společnost rozhodla pronajmout si letadla včetně posádky, aby vyzkoušela funkčnost a efektivitu svého podnikatelského plánu. Poté vyhodnotí, zda se investice do vlastních letadel a založení vlastní aerolinky vyplatí.

skypicker

Skypicker

„Víme, kam chtějí lidé létat a také víme, jaká je na daných trasách nabídka. Takže nám dává smysl začít některé z nich létat sami. Vidíme, kde spoje chybí nebo naopak kde jsou předražené,“ dodal Oliver Dlouhý pro Forbes.cz.

V současná době český startup prozkoumává, jaké trasy by byly nejvhodnější. Předpokládá, že úspěch budou mít spojení v jihovýchodní Asii, Indonésii a Malajsii.

Brněnský Skypicker má 300 zaměstnanců a denně prodává letenky v hodnotě 20 milionů korun.

Zdroj / Foto: Forbes

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru