Český rozhlas: Připomenutí 100 let od první světové války pomocí sociálních sítí

Český rozhlas: Připomenutí 100 let od první světové války pomocí sociálních sítí

Vzpomínáte si ještě na projekt Srpen 1968, který minulý rok hýbal českým internetem? Nyní si pro nás Český Rozhlas připravil jinou, neméně významnou událost – první světová válka a následný vznik českého státu.

 

Tento projekt s názvem „Před 100 lety“ oficiálně odstartoval včera na Facebooku a Twitteru. Nicméně tyto účty již fungují delší dobu, takže již mají vcelku slušný základ – Facebooková stránka má téměř 2 tisíce fanoušků, účet na Twitteru sleduje necelých 700 lidí.

Nicméně již předem vám „prozradíme“, že první důležitá událost se stala 28.6. 1914 – atentát na Františka Ferdinanda d’Este. To bylo záminkou k vypuknutí celé války, a tím by se mělo celé dění na sociálních sítích rozjet.

Zatím nejpopulárnější příspěvek si na Facebooku získal přes 15 sdílení a 60 lajků:

Bude zajímavé sledovat, jak se tomuto projektu bude dařit vzhledem k tomu, že oproti Srpnu 1968 na něm už nedělá Filip Rožánek, který byl z Českého rozhlasu vyhozen za podivných okolností, jak sám uvedl v rozhovoru. Některé lidi dokonce napadlo, že Rožánkům vyhazov souvisí s tímto projektem, ale to sám Filip popřel.

Navíc je zde další významný rozdíl. Zatímco Srpen 1968 byla krátkodobá událost – kolem jednoho týdne, tak první světová válka trvala několik let. Otázkou je, jestli si stejně dlouho udrží i pozornost diváků.

Český rozhlas dále uvedl, že na projektu začal pracovat ještě dříve než na Srpen 1968, což znamená, že tento projekt má za sebou více než rok dlouhou přípravu. Čeho všeho se tedy dočkáme?

Vzhledem k nynějším materiálům, které jsou dostupné na oficiálních stránkách projektu se dá očekávat, že toho bude doopravdy hodně, zvláště pokud bude projekt trvat stejně dlouho jako první světová válka – tedy 4 roky.

Sami jsme zvědaví, jak rozsáhlý tento projekt skutečně bude. Samozřejmě vás o každé významné novince z tohoto projektu budeme informovat.

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru