Český investiční fond hlásí po deseti měsících existence své první investice

Český investiční fond J&T Ventures, který spadá po banku J&T Bank hlásí první investice. Částky v řádech desítek miliónů korun doputovali na konto FetView a ICE GATEWAY.

Investiční fond s investičním ředitelem Adamek Kočíkem vybral první dva startupy, které o obdaroval investicí v řádech desítek milionů. Částku nechce upřesnit ani jedna stana.

,,Za minoritní podíl ve FetView jsme ale zaplatili víc než pět milionů korun,” prozradil Kočík.

Cloudové uložiště pro ultrazvuky

Prvním startupem, který J&T Ventures podpořilo je FetView zakladatele Davida Dostala. Společnost sídlí v Praze, ale za svůj hlavní cíl považují německý trh. FetView nabízí službu pro gynekology a těhotné matky, kdy umožňuje uložit fotografie z ultrazvuků na cloudové uložiště. Matka díky tomu může v případě pochybností konzultovat svůj zdravotní stav jakýmkoliv jiným doktorem a to i přes webovou aplikaci.

fetview

,,Umíme propojit ultrazvuk s cloudem přes VPN a lékař i matka má pak k dispozici veškerou dokumentaci a může ji třeba konzultovat i s jiným lékařem, pokud si není jistá,”  řekl vedoucí šestičleného týmu FewView David Dostal.

Členové vložili na začátku do projektu vlastní peníze a o investici požádali až když potřebovali začít s prodejem.

Jak propojit celé město pomocí veřejného osvětlení

Druhou společností, která získala investici je ICE GATEWAY. Tento ryze německý projekt zakládá na konceptu Smart City. Jejich projekt t nabízí propojení důležitých součástí města jako je doprava, veřejné osvětlení nebo bezpečnostní kamery do jednoho velkého balíku. Využili svých dlouholetých zkušeností z oblasti IT a telekomunikací a vytvořili hardwarové řešení, které se instaluje do veřejného osvětlení.

Služba by měla nabídnout aktuální informace přímo do vašeho smartphonu v podobě zpráv o volných parkovacích místech nebo stavu dopravy.

foto: ice-gateway.com

foto: ice-gateway.com

„Aplikaci lze snadno a bez problémů instalovat na již existující veřejné osvětlení, které se tak stává instantním přenašečem důležitých informací – aktuální dopravní situace a zpravodajství, alokace volných parkovacích míst, navigace či video služby. ICE GATEWAY je bezproblémově využitelná na všech smart osobních zařízeních (telefony, tablety) a je tak prostředkem komunikace města s veřejností. Navíc jakmile je jednou infrastruktura vytvořena, lze služby libovolně přidávat bez jakýchkoli dodatečných nákladů,“ vysvětlil projekt ředitel Ramin Lavae Mokhtari.

Další investice budou následovat

J&T Ventures se nechala slyšet, že těmito investicemi nekončí a počítají s minimálně dalšími dvěmi do konce tohoto roku. Sám Kočík dodává, že zatím mají k vyřízení dalších 400 žádostí o investici.

 Zdroje: lupa.cz, jtfg.com, fetview.com

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru