Český bezplatný blogovací systém Bloguje.cz má ke konci června ukončit provoz

V jednom z předchozích článků jsme si řekli, jak si založit webovou stránku. Zde padlo slovo i na blogovací systémy, jejichž zástupcem je i český Bloguje.cz.

Na něm si uživatelé mohou založit jednoduché webové stránky a blogovat. Systém je bezplatný a funguje už od roku 2003. Za tu dobu se v Česku stal poměrně populárním a mnoho lidí na něm skutečně provozovalo svoje webové stránky.

Bloguje.cz však dne 30. 6. 2012 ztratí podporu společnosti LAAR, a.s., která mu ji poskytovala právě od roku 2003. Ve svém oznámení také uvádí, že se zatím nepovedlo najít nového provozovatele a uživatelé tak mohou očekávat komplikace.

Všichni uživatelé tak mají čas na přesunutí svých blogů jinam. Bloguje.cz jim do konce roku 2012 nabídne přesměrování původní adresy blogu na novou, blogeři tak nemusí ztratit svoje čtenáře. Uživatelé rovněž dostanou bližší pokyny k přesunu webu.

Zdroj: Bloguje.cz

Štítky: ,

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru