Českou společnost Mountfield kupují Číňané

Českou společnost Mountfield, největší řetězec se zahradní technikou a nábytkem v České republice, kupuje čínská investiční skupina Eurasia Development Group Limited. Ivan Drbohlav, zakladatel a většinový vlastník řetězce, se rozhodl prodat svůj podíl a odejít z vedení.

„Už před rokem jsem se rozhodl, že prodám svou část akcií firmy Mountfield čínskému investorovi, firmě Eurasia Development Group Limited,“ řekl Ivan Drbohlav Hospodářským novinám.

profil-spolecnosti1_2

Zdroj: Mountfield

Ivan Drbohlav se v 62 letech rozhodl k prodeji svého podniku, protože je po 25 letech jeho budování unaven. Už před několika lety se v Číně, kde se vyrábí některé produkty pro Mountfield, setkal s vedením investiční skupiny Eurasia Development Group Limited. A v říjnu letošního roku podepsal smlouvu na prodej svých 71,5 procent akcií. Zbývajících 28,5 procent vlastní zaměstnanci společnosti, kteří pravděpodobně nebudou chtít své podíly prodat. Ivan Drbohlav však neprozradil, za jakou částku svůj podíl prodal.

„Vzhledem k aktuální výši a růstu výnosů, dosahované ziskovosti a nezpochybnitelné pozici na trhu je zřejmé, že hodnota společnosti včetně dluhu zcela jistě dosáhla řádu miliard korun,“ dodává Radek Schmied, partner poradenské společnosti Redbaenk.

Začátkem letošního listopadu Ivan Drbohlav opustil také pozici předsedy představenstva a generálního ředitele. A na jeho místo nastoupila dosavadní výkonná šéfka společnosti Jana Moravová.

Komentáře

Nahoru