Dnes vyšlo 1 článků

Československo ještě nezaniklo, nebo znova vznikne? Aneb Amerika se sekla

Československo ještě nezaniklo, nebo znova vznikne? Aneb Amerika se sekla

U nás všichni víme, že Československo zaniklo k 1. 1. 1993, kdy vznikla samostatná Česká republika a samostatná Slovenská republika. Někteří ve světě to ale stále neví. A pokud to ví, tak si neaktualizovali mapy a vyvolali tak velký rozruch.

Americká televize msnbc v pátek vysílala prohlášení prezidenta Baracka Obamy, který se měl vyjádřit k událostem na Krymu. Televizní společnost chtěla před jeho prohlášením udělat menší okénko a zasvětit diváky do situace, která momentálně probíhá na Ukrajině.

Byl to hezký nápad, ceníme si toho, že i v Americe se televize snaží informovat své občany o tom, co se děje na východě. Bohužel pro jmenovanou televizní společnost se lidé, kteří na této reportáži pracovali, příliš zaměřili na Krym a Ukrajinu a svou práci si po sobě nezkontrolovali. A co čert nechtěl, trochu se sekli.

Nějak si nikdo z nich nevšiml, že na mapě, kterou v televizi chtěli ukázat a kterou také ukázali, je stále vyobrazeno spojené Československo.

Stanice tak vyvolala velký rozruch. Lidé spekulují o tom, zdali se televizní společnost pouze sekla, nebo má nějaké utajené informace o budoucím spojení České republiky a Slovenska. Každopádně jí mnoho uživatelů Twitteru doporučilo aktualizovat mapové podklady.

Bohužel to nebylo poprvé ani naposled, co se média ve svých informacích sekla. Nedávno televize CNN popletla polohu Švýcarska, když konfederaci umístila do české kotliny.

Zdroj: www.breitbart.com/Big-Journalism/2014/02/28/MSNBC-Map-of-Ukraine-Features-Czechoslovakia

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru