Česko prý zaplavil spam šéfa evropské asociace cestovek

Česko prý zaplavil spam šéfa evropské asociace cestovek

Přišel vám v poslední době do e-mailové schránky spam odkazující na rezervaci ubytování v Chorvatsku? V tom případě patříte mezi tisíce Čechů, kterým byla zaslána nevyžádaná pošta od incomingové cestovní agentury Uniline. Tu vede sám šéf evropské asociace cestovních agentur (UHPA) Boris Žgomba. Uniline však obvinění odmítá.

Redakce portálu Krachy Cestovek uvedla, že Českou republiku a další středoevropské státy zaplavily spamy, které majitele e-mailové schránky odkážou na stránky Adriaguest.com. Ty nabízejí více než deset tisíc rezervací s ubytováním u Jadranu a výrazně se podobají stránkám agentury Uniline šéfa evropské asociace cestovek Borise Žgamby.

Adriaguest.com však neposkytují žádné údaje o tom, která cestovní agentura tyto nabídky poskytuje, ani kdo web provozuje, což je ze zákona povinné. Server Krachycestovek.cz také uvedl, že stránky Adriaguest i agentura Uniline jsou hostovány na stejném serveru.

Chorvatská agentura však obvinění odmítá. S rozesíláním nevyžádaných obchodních sdělení, což je zakázáno přímo Evropskou Unií, nemá prý nic společného.

Cílem je poškodit a zdiskreditovat dobré jméno naší firmy, protože v současnosti patříme mezi největší turistické kanceláře v regionu jihovýchodní Evropy,“ reagovala agentura pro server E15.cz.

 

 

 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru