Dnes vyšlo 15 článků

České Twisto.cz získalo investici 5 milionů eur, připravuje expanzi do Polska

Oblíbená FinTech služba Twisto, která jako první v České republice přišla s odloženými platbami pro internetové nákupy, získává investici ve výši 5 milionů eur od ING Group z Nizozemska a rakouské pojišťovny UNIQA. Investoři se tak přidávají k těm stávajícím, mezi nimiž jsou investiční skupina ENERN, finančně-poradenská společnost Partners a polský investor Cezary Smorszczewski. Právě na polský trh chce Twisto expandovat.

„Nehledali jsme pouze finance, ale především partnera, který nám pomůže expandovat na další trhy v rámci střední a východní Evropy. ING a UNIQA nám dávají perfektní startovací pozici nejenom růst v České republice, ale také budovat naši vizi. Chceme být lídrem mezi společnostmi poskytujícími financování každodenních potřeb v regionu střední a východní Evropy,“ uvedl Michal Šmída, zakladatel a CEO Twisto.

twisto

Už v příštím roce odložené platby nabídnou polské internetové obchody díky společnosti ING Bank Śląski. Jedna z nejvýznamnějších bank v Polsku se začíná zajímat stále více o vývoj moderních technologií pro e-commerce, což partnerství s Twistem pouze potvrzuje.

„Investice do byznysu, který je založen na principu odložených plateb, je součástí strategie ING poskytovat inovativní řešení, která reagují na potřeby zákazníků,“ dodává Michal Bolesławski, viceprezident ING Bank Śląski.

Služba je na českém trhu velice úspěšná, protože dokonale chápe přemýšlení současného zákazníka. Právě kvůli inovativnímu byznys modelu se rozhodla do Twista investovat i pojišťovna UNIQA.

„Skrze investice a spolupráci se startupy se nám naskýtá příležitost nabídnout zhruba 10 milionům našich zákazníků přidanou hodnotu, kterou v digitálním světě očekávají. Do partnerství s Twistem přinášíme hluboké znalosti pojistného trhu ve střední a východní Evropě,“ komentuje investici Thomas Polak, Chief Innovation Officer UNIQA Insurance Group AG.

Zdroj: Tiskové zprávy

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru