České podvodné e-shopy okradly zákazníky o 4 miliony korun

Dva muži z Přelouče ve věku 37 a 39 let čelí obvinění z podvodu za téměř 4 miliony korun. Prostřednictvím podvodných internetových obchodů okradli minimálně tisíc zákazníků, za což jim hrozí trest odnětí svobody až na 8 let. Oba muži se už v minulosti dopustili trestné činnosti, a proto jsou nyní ve výkonu trestu. Informace uvedl mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner na policejním webu v neděli 19. června 2016.

Oba obvinění založili či zaregistrovali domény z Dominikánské republiky. A na těchto doménách založili podvodné internetové obchody s elektronikou, kuchyňským vybavením, grily, televizory a fotoaparáty.

pc-1207834_1280

České podvodné e-shopy okradly zákazníky o 4 miliony korun.

„Domény byly registrovány a vedeny většinou pod adresami neexistujících osob,“ uvedl mluvčí jihočeské policie.

V kontaktních informacích byly uvedené nepravdivé kontaktní údaje na provozovatele. A jednou ze základních podmínek objednání bylo, že musí zákazníci zaplatit předem. Nicméně po provedení platby se zákazníci nedočkali ani zboží, ani peněz, ani komunikace. Veškeré peníze byly převáděny přímo do Dominikánské republiky.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru