České nakladatelství prodávalo ve svém e-shopu trička a hrnky s Hitlerem

V internetovém obchodě českého nakladatelství Naše vojsko se v nabídce objevily hrnky a trička s portrétem Adolfa Hitlera. Nicméně nakladatelství sklidilo ze strany zákazníků kritiku, a proto se rozhodlo kontroverzní produkty ze svého sortimentu stáhnout.

Spousta expertů se na adresu nakladatelství vyjádřilo tak, že zašlo už na hranici zákona. A majitel se k celé situaci vyjádřil tak, že chtěl těmito předměty pouze pobavit veřejnost. Hrneček či tričko s podobiznou německého nacistického politika a zároveň největšího masového vraha 20. století vyšlo na 299 korun.

Vydavatelství se však rozhodlo předměty ze své nabídky stáhnout, přičemž majitel firmy Emerich Drtina uvedl, že se tomu nestalo tak kvůli kritice ze strany zákazníků, ale kvůli tomu, že se jemu osobně nelíbily.

„Chtěli jsme trochu povyrazit veřejnost, tak jsme na web trošku něco dali, a pak jsme se na to vykašlali. Předměty s Hitlerem byl tak trochu mediální trik,“ řekl pro iDNES.cz Emerich Drtina.

K tomuto činu nakladatelství se vyjádřila i Tereza Štěpková, která působí jako ředitelka Institutu Tereziánské iniciativy stojícího za projektem Holocaust.cz.

„Rozhodně to není v pořádku. Jde o úctu k obětem holokaustu. Pokud může taková věc urazit jednoho přeživšího nebo jeho blízkého, tak by ji nikdo prodávat neměl,“ dodala Tereza Štěpková.

Jelikož se Emerich Drtina vyjádřil tak, že se jednalo pouze o povyražení, nemusel by být kvůli tomu stíhán. Prodávání takových předmětů by bylo trestné pouze v případě, že by se prokázal úmysl propagovat nacismus.

Zdroj: iDNES.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru