České IT firmy míří do arabského světa

Českým technologickým společnostem tuzemský trh nestačí, a proto míří do arabského světa, kde vlády i korporace investují nemalé peníze do digitalizace a do budování technologické infrastruktury.

„Proti Evropě jsou firmy i instituce na Blízkém východě ochotnější zavádět novinky. České firmy například ve vývoji aplikací či v oblasti hardwarových řešení mají nápady a evropskou kvalitu, které jsou v tamním regionu žádány,“uvedlJan Rezek, marketingový šéf dodavatele datových center Altron.

digital-marketing-1725340_1280

Zdroj: Pixabay

Společnost Altron dodala do společnosti International Petroleum Investmen Company ze Spojených arabských emirátů systém monitorování datového centra.

Dále česká skupina Mibcon, která je partnerem softwarového gigantu SAP, založila novou společnost pro expanzi na Blízký východ.

„V Saúdské Arábii jednáme o zakázkách pro banky. Tamní zakázky jsou obrovské. Neexistují tam malé tendry,“ řekl Jan Holík, šéf Mibconu pro strategii.

A v neposlední řadě si arabský trh oblíbila brněnská firma Y Soft dodávající tisková řešení. V zemích Perského zálivu působí už téměř deset let. Y Soft má od roku 2012 v Dubaji pobočku, která obsluhuje severní Afriku a Indii.

„Na našich tržbách se Blízký východ podílí dvanácti procenty,“ dodal Jan Hrabovský, mluvčí Y Soft.

Zdroj: E15

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru