České filmy budou zdarma k dispozici na YouTube

Tomáš Vorel dal jeden ze svých filmů – Gympl – k dispozici na sociální síť YouTube. Za půl roku tento film zhlédlo již více než milion diváků. Pro producenty je tento způsob sdílení filmů velice výhodný, starší filmy už totiž kupuje málokdo a navíc jsou velmi často šířeny ilegálně.

Tomáš Vorel je vůbec prvním českým producentem, který se rozhodl umístit na internet a dát tak k dispozici svůj film v plné kvalitě. Poslední dobou se totiž producenti velmi často setkávají s tím, že jsou jejich filmy šířeny ilegálně, a to v naprosto příšerné kvalitě. Producenti tak za svou práci nic nedostanou a ještě je pokažen dojem z jejich filmů příšernou kvalitou, ve které jsou šířeny.

2015-11-25_101034

Dle magazínu České Noviny se Tomáš Vorel proto tento problém rozhodl řešit po svém. Do budoucno chce všechny své filmy umístit na YouTube v plné kvalitě. Prvním filmem, který Tomáš Vorel takto zveřejnil, byl zejména mezi mládeží oblíbený “Gympl”. Jako druhý v pořadí byl pak na YouTube utěn snímek „Ulovit miliardáře“ a v nejbližších týdnech takto producent poskytne i „Vejšku“.

Příjmy z reklamy

Umístění filmů na YouTube má i další opodstatnění. Takto ilegálně publikované snímky totiž připravují tvůrce filmů o peníze. Když je dají k dispozici sami a ještě v plné kvalitě, lidé se na ně pravděpodobně budou dívat (jak již prokázal počet zhlédnutí Gymplu) a získají tak nezanedbatelný příjem z reklamy.

Filmy v češtině na YouTube

Pokud se nechcete na YouTube dívat pouze na filmy Tomáše Vorla, existuje dokonce kanál Filmy v češtině, kde najdete spoustu dalších ke zhlédnutí :-).

2015-11-25_100735

Zdroj: ceskenoviny, youtube

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru