Česká Wikipedie slaví jubileum – 250 000. článek

Včera spatřil světlo světa 250 000. článek české Wikipedie. Vážil pěkných 1483 bajtů a jelikož se má čile k světu, přibral od té chvíle téměř na dvě kila a nabral pár pupečních šňůr ve formě odkazů.

Česká jazyková verze celosvětové svobodné encyklopedie Wikipedia dosáhla pěkných 250 000 článků. Není to však jediné jubileum, které v letošním roce slavila – 3. května totiž uplynulo přesně deset let od jejího založení. Pokud si zaktualizujeme statistická data, dá se říct, že již 25× překonala rozsah Ottova slovníku naučného. V posledním roce nabývá objemu rychlostí zhruba 95 článků denně. Za předpokladu, že to tak zůstane i nadále, se milionového jubilea dočkáme zhruba koncem léta 2034.

Zdroj: https://diit.cz/clanek/ceska-wikipedie-slavi-250000-clanek

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru