Tisková zpráva: Česká televize nebo Nova? A co teprve Barrandov, Prima?

Nejsledovanější televizní skupinou v Česku už není Nova. Tedy alespoň v součtu průměrných celodenních podílů jednotlivých televizních stanic na dospělém publiku starším 15 let. Veřejnoprávní České televizi se podařilo udržet si prvenství, kterého dosáhla za celý loňský rok, i po první dva letošní měsíce.

ČT jako jediná dosáhla v lednu i únoru souhrnného celodenního podílu nad 30 procent, což je zhruba o jeden procentní bod více než před rokem. Naopak skupina Nova, která loni v lednu i únoru držela jasné vedení, si meziročně pohoršila o víc než dva procentní body a zůstala druhá.

Televizi Nova nepomohly ani její čtyři programy… Nova, Fanda, Smíchov, Nova Cinema.

Skupina Prima zaznamenala oproti začátku loňského roku výrazný pokles, který jí v únoru pomohla vyrovnat nová stanice Prima Zoom s výrazně úspěšným startem, ale dnes zájem o Zoom klesá.

Barrandov nemá rád nové majitele !

Trochu mimo souboj tří největších televizních skupin v zemi se pohybuje televize Barrandov. Té se letos také nedaří, v podstatě pokračuje její agonie po loňské změně majitele a vedení. To se na Barrandově od října prostřídalo už několikrát a právě od října 2012 tato televize v měsíčních datech ani jednou nedosáhla pětiprocentního podílu na dospělém publiku, což je meta, kterou se jí předtím dařilo dosahovat a přesahovat pravidelně.

A nakonec musíme dodat, že o kabelové a satelitní televize je stále větší zájem !

 

 

Komentáře

Nahoru