Česká televize chce regulovat internet kvůli Game of Thrones

Česká televize chce regulovat internet kvůli Game of Thrones

Kdo dneska nesleduje Game of Thrones (Hra o trůny), jakoby ani nebyl. Jedná se o skutečně populární seriál, a tak je jasné, že se na tom snaží televizní společnosti co nejvíce vydělat. A když se to nedaří? Tak navrhují voloviny.

Na podzim minulého roku Česká televize vysílala 1. řadu fantasy seriálu Game of Thrones v českém dabingu. V čem je problém? O pár měsíců předtím ve světě skončila 3. řada. Je tedy pochopitelné, že vysílání na ČT nemělo moc velký úspěch.

Česká televize se tento problém snaží vyřešit. Jsou zde 2 možnosti. Buď se ČT přizpůsobí internetu, nebo se internet „přizpůsobí“ ČT. A programový šéf televize Milan Fridrich je spíše pro tu druhou volbu.

Regulace internetu

Říká, že by se měl internet regulovat, aby zde nebyl Game of Thrones k mání dříve než v našich televizích. Nepřipadá vám to absurdní? Tento „plán“ má totiž několik problémů.

Za prvé, buďme realisté. Je dnes skutečně možné regulovat internet, v tomto případě regulovat VŠECHNY dostupné úložiště, torrenty a nevíme co všechno ještě? My si myslíme, že ne.

V diskuzi na idnesu se lidé shodují, že ČT má špatné nápady

V diskuzi na idnesu se lidé shodují, že ČT má špatné nápady

Vždyť ani samotné vlády nedokáži regulovat internet, aby potlačili opozici. A již několik let probíhá zatím marný boj s pirátstvím. A pokud to náhodou je možné, tak je to určitě mnohem dražší, než druhá možnost.

Modernizace ČT

Druhý způsob je mnohem jednodušší. ČT totiž stále ještě žije v dobách, kdy internet ještě nebyl rozšířený. A tehdy byla televize jedinou možností, jak sledovat seriály. A navíc tehdy ani nebylo moc kanálů jednoduše přístupných.

Česká televize musí vyřešit několik problémů. Prvním z nich je, jak co nejrychleji vysílat daný seriál. To je pravděpodobně jenom otázkou licence. Pak je tu ale problém s dabingem. Je totiž jasné, že vždy bude trvat minimálně několik dní, než bude český dabing hotový.

Ani na Facebooku se ČT nesetkalo s pochopením

Ani na Facebooku se ČT nesetkalo s pochopením

Nicméně věříme, že pár dní nikoho nezabije. A mnoha lidem český dabing za to určitě stojí. A těm co ne, tak pro ně by mohla být vysílaná verze bez dabingů, akorát s titulkami již den po vydání v USA.

Právě tak to má totiž udělané HBO. V USA Game of Thrones vycházel cca. ve 3 hodiny ráno našeho času, a na české HBO se s titulkami vysílal již ten samý den večer. A vlastně je tu ještě jeden problém – vysílací čas.

Game of Thrones obsahuje mnoho sexu i násilí. Jeho první řada byla tedy vysílaná v úterý v 10 večer. A kdo má v pracovní den tak pozdě čas dívat se na seriál? Další možností je tedy vylepšit vysílání na internetu.

game-of-thrones-season-4-trailer-2-00

Po této události v seriálu následovalo pár krvavých střetnutí…

Ale to je pro ČT asi moc práce. Mnohem jednodušší je si stěžovat.

zdroj: kultura.idnes.cz, hbo.cz, ceskatelevize.cz

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru