Česká společnost Safetica se řadí mezi 100 nejlepších technologických firem v Evropě

Mladá brněnská společnost Safetica Technologies, jejíž zástupci vystupovali dokonce i v roce 2010 v pořadu Den D, se řadí mezi 100 nejlepších softwarových firem v Evropě. Žebříček od roku 1996 každoročně sestavuje americký časopis Red Herring. Zároveň se jedná o jedinou českou firmu, která se do tohoto žebříčku letos probojovala.

Jedná se o ojedinělý úspěch, když si uvědomíte, že kdysi malá česká firmička předstihla více než 1 300 dalších firem. Každý rok se totiž o zařazení do tohoto žebříčku hlásí více než 1 400 různých firem. Loni se do stovky nejlepších dostala z Česka společnost Unity Mobile. V předchozích letech se to povedlo například firmám Geewa a Grisoft (dnes AVG Technologies). Ocenění od Red Herring získali v minulosti i takoví giganti jako Google, Skype nebo YouTube.

Safetice se zaměřuje na vývoj softwaru, který umožňuje firmám sledovat, co dělají jejich zaměstnanci s důležitými firemními daty. A také jak využívají pracovní čas u počítače. Pokud dělají uživatelé nepovolené nebo podezřelé operace, software na jejich chování upozorní. Díky softwaru si firmy mohou například určit, na jaké nosiče je možné firemní data zkopírovat, které informace je možné tisknout či poslat emailem, a v případě uložení je dokáže zašifrovat, aby je nikdo jiný nedokázal přečíst.Software dokáže také upozornit na ohrožení dat dlouho před nějakým incidentem a v případě porušení bezpečnostních pravidel dokáže zpětně dohledat, co se s daty dělo.

Mezi první velké klienty Safeticy patřil největší jihoasijský mobilní operátor Telekom Malaysia. Nyní prodává své produkty ve více než 40 zemích světa.

Společnost Safetica

Společnost Safetice vznikla v brněnském Jihomoravském inovačním centru, postupem času se jí podařilo přesvědčit také větší investory jako fond Venture Investors Corporate Finance, který kromě počátečního kapitálu zajistil také mentoring a další poradenské služby. Mezi významné technologické partnery společnosti patří například Microsoft a Fakulta informatiky Vysokého učení technického. Ještě loni byla hodnota firmy odhadována na 100 milionů korun a stala se tak jednou z nejrychleji rostoucích tuzemských IT firem.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru