Česká společnost Etnetera přichází s nejkvalitnějšími brýlemi pro virtuální realitu

Česká společnost Etnetera přichází s nejkvalitnějšími brýlemi pro virtuální realitu

Česká republika bude nově výrobcem brýlí pro virtuální realitu. Překvapivě se prvními zákazníky staly automobilky Škoda auto a německé BMW. Automobilky už mají brýle pro virtuální realitu k dispozici a využívat je budou především designéři automobilů. Za výrobou brýlí stojí americká firma VRgineers, která je součástí tuzemské IT skupiny Etnetera.

Brýle pro virtuální realitu jsou skvělou pomůckou pro ušetření práce, času i materiálu při výrobě automobilových prototypů. Hliněným modelům tedy odzvonilo. Brýle jsou pro designéry novinkou, spíše byly využívány v herním průmyslu nebo v reklamě.

Brýle vypadají spíše jako helma. Zprostředkovávají pohled do 3D prostotu. Běžné je navíc používání joysticků, kterými se zase dá 3D realita dokreslit. Prostor i nástroje týkající se virtuální reality se snadno změní prostřednictvím softwaru.

Brýle od VRgineers

Na brýlích VRgineers po tři roky pracoval Marek Polčák z ČVUT. Tím, že brýle sloužily především pro hraní her, nemají tak kvalitní grafické zpracování. VRgineers brýle byly zdokonaleny o kvalitní grafiku, která nevynechá žádný detail. Právě to dělá brýle specifičtější a orientuje je to jiným směrem než do světa herních konzolí. Designérům brýle umožní rychlejší, a hlavně levnější práci. Při změnách, které budou chtít provést na už hotovém hliněném prototypu, jen zasáhnou do softwaru. Už nebude třeba model předělávat manuálně. Další výhodou je, že si současně budete moci prohlédnout automobil ze všech úhlů a pohledů.

the-vrhero-is-a-5k-resolution-headset-from-vrgineers-375x195

Společnost Etnetera dodává brýle spolu s joysticky a následně je pak instaluje na softwarový program zákaznické firmy. Společnost existuje již 20 let a její obrat v minulém roce byl 425 milionů korun. Společnost má své působiště v USA, kde je prý mnohem větší klientela. Zároveň jsou třeba investoři, kteří dodají finanční prostředky na zdokonalování a reklamu.

VR brýle používají světové automobilky jako Ferrari, Audi a Volvo. Brýle používají jak na vytváření prototypů, tak při simulaci jízdy. Mimo VR sestavy se společnost zabývá výměnami baterií u elektromobilů, projekt nese název Battswap

Zdroj, text/foto: etnetera.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru