Dnes vyšlo 15 článků

Česká společnost AVG koupila Location Labs

Posledních několik dní se velice často skloňuje jméno české společnosti AVG. Proč? Tato společnost se silným jménem ve světě totiž před nedávnem koupila za 220 milionů dolarů firmu Location Labs.

Určitě všichni znáte oblíbený antivirus, který se dostal do celého světa. V České republice vznikly již dva – první Avast a druhý AVG. Oba dva se již nyní používají po celém světě. Avšak v poslední době se celkem často zkloňuje jméno zmiňované společnosti AVG. Proč? Koupila totiž společnost Location Labs. Dle dostupný informací za 220 milionů dolarů. AVG již podstatnou část zaplatila, konkrétně 140 milionů dolarů. Zbývá už jen tedy doplatit 80 milionů, což společnost vyplatí cash v následujících dvou letech. 

AVG_Be_Yourself_vertical_01

 

Potřebovali se zbavit konkurence, tak ji koupili

A proč AVG koupilo tuto společnost? Protože jim „začala lést do zelí“ v oblasti mobilní ochrany („mobile security“), což se samozřejmě nelíbilo AVG. Location Labs totiž vyvinuli vlastní antivirus, cloudový backup a další služby, které najdou uplatnění především v rodině. Tzn., že rodiče mohou zablokovat telefon svých dětí, když jsou ve škole nebo si z jejich telefonu „výtáhnout“ seznam veškerých aktivit…

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru