Česká republika je velmocí, co se týče zavádění protokolu IPv6

Průzkum Evropské komise ukázal zajímavý výsledek. Česká republika je podle něj velmocí v zavádění nové generace internetového protokolu IPv6.

O vedení ve světovém žebříčku ve své tiskové zprávě informoval Správce české domény CZ.NIC. To, že naše země je lídrem žebříčku, potvrzují i jeho statistiky. CZ.NIC je navíc dlouhodobým podporovatelem modernizace českého internetu a přechodu právě na IPv6.

IPv6 je internetový protokol zajišťující komunikaci v počítačových sítích, které vytvářejí Internet. Je nástupcem dosluhujícího protokolu IPv4 a jeho výhodou je například nové rozšíření adresního prostoru a zdokonalení přenosu dat. IPv6 může všem zařízením přidělit jejich vlastní IPv6 a ze strany uživatele není nutná žádná speciální příprava. Více o IPv6 si můžete přečíst na Wikipedii.

Průzkum pro Evropskou komisi provedla konzultanská společnost Inno s podporou University of Luxembourg a Beijing Internet Institute.

V Česku je přes iPv6 dostupných 8,6 % stránek. Druhé místo obsadilo Slovinsko s 5 % a třetí Lucembursko s 4,6 %.

„Implementace IPv6 je nezbytná pro budoucnost a další rozvoj Internetu. Přechodu na tento protokol se prakticky nelze vyhnout. IPv4 adresy nám v Evropě dojdou pravděpodobně ještě letos. Budeme tak následovat Asiaty, jejichž regionální správce ohlásil vyčerpání svých zásob už v loňském roce,“ v tiskové zprávě uvádí výkonný ředitel sdružení CZ.NIC Ondřej Filip.

Zdroj: NIC.cz, Wikipedia

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru