Dnes vyšlo 15 článků

Česká pošta varuje, že pod jejím jménem se chce trojský kůň dostat do vašich smartphonů. Tuto aplikaci nestahujte

Uživatelé chytrých telefonů s mobilním operačním systémem Android obdrželi podvodné textové zprávy SMS, v nichž kybernetičtí zločinci vyzývají jménem České pošty ke stažení aplikace „Pošta Online“. Ale ve skutečnosti se jedná o škodlivý program.

Ve skutečnosti si uživatel stáhne trojského koně, který napadá elektronické bankovnictví. Prozatím bylo zaznamenána asi desítka případů.

smartphone-1894723_1280

Zdroj: Pixabay

„Česká pošta se od těchto zpráv a podvodných stránek distancuje a upozorňuje zákazníky a všechny občany, aby na případné SMS, které obsahují výzvu k instalaci a odkaz na aplikaci „Pošta Online“ na internetu nereagovali a raději ji smazali. Česká pošta neposílá zákazníkům odkazy na instalaci aplikací přes SMS,“ vyjádřil se k situaci Matyáš Vitík, mluvčí České pošty.

Prozatím není jasné, zda trojský kůň zachytí i ověřovací SMS zprávy internetového bankovnictví. Nicméně i tak se jedná o nebezpečný vir.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru