VIRAL: Česká policie si jezdí v hybridním sportovním vozidle BMW i8

Vozový park Policie ČR obohatilo hybridní sportovní vozidlo BMW i8, které se tak stává jedním z nejrychlejších služebních automobilů. Už v minulém měsíci policejní jednotky získaly elektrická vozidla BMW i3.

Policie ČR spolupracuje se společností BMW Group Česká republika, která nyní bude jezdit i v BMW i8 se speciální úpravou. Unikátní automobil bude polici sloužit po dobu šesti měsíců, případně do ujetí dvaceti tisíců kilometrů. Samozřejmostí je typické stříbrné zbarvení s modrožlutými pruhy, ba dokonce nechybí ani majáky. Automobil na silnici rozhodně nepřehlédnete.

P90259067_lowRes_handover-of-bmw-i8-t

Zdroj: BMW Group

BMW i8 bude sloužit dálniční policii v rámci celé České republiky. Sportovní vozidlo s přeplňovaným zážehovým tříválcem 1,5 litru a zadním pohonem kol se pyšní výkonem 266 kW/365k. Unikátní konstrukce LifeDrive kombinuje nosnou strukturu z uhlíkových kompozitů a hliníkové pomocné rámy v přední i zadní části. Pohotovostní hmotnost BMW i8 je pouhých 1 485 kilogramů, tudíž zrychlení z nuly na sto dosáhne za pouhé 4,4 sekundy.

Policie ČR přebrala vozidlo dne 10. květně 2017 v prostorách společnosti Invelt v Praze, která je dealerem BMW i. Události se zúčastnil ředitel služby dopravní policie ČR plk. Ing. Tomáš Lerch, manažerka BMW i Jana Dvořáková a generální ředitel společnosti Invelt Pavel Baštář.

Fotka se stala virálem

Jakmile společnost BMW Česká republika zveřejnil na svém facebookovém profilu fotografii z předávání modelu BMW i8, stala se fotografie ihned virální. Doposud získala přes 4,1 tisíc sdílení a téměř 9 tisíc reakcí.

P90259065_lowRes_handover-of-bmw-i8-t

Zdroj: BMW Group

P90259066_lowRes_handover-of-bmw-i8-t

Zdroj: BMW Group

P90259068_lowRes_handover-of-bmw-i8-t

Zdroj: BMW Group

P90259069_lowRes_handover-of-bmw-i8-t

Zdroj: BMW Group

Zdroj: BMW Group

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru