Česká platforma vám pomůže najít investora

Získat sponzora v Silicon Valley je poměrně jednoduché, nicméně tamní startupy se neustále trápí. Ačkoliv v České republice působí spousta investičních fondů, donedávna ještě neexistovala platforma, která by efektivně propojovala investory se startupisty. Nyní přichází český projekt zvaný MatchBoard, který by měl startupům urychlit hledání investorů.

Stačí se zaregistrovat do sítě, přičemž registrace je momentálně bezplatná. Po vytvoření profilu vyplníte podrobnější informace o vašem projektu a vyčkáte na odpověď investorů. Pro investory bude rozhodující nejen originalita nápadu, ale také kolik procent za určitou částku společnosti nabídnete. Nemusíte se trápit sestavováním vlastního podnikatelského plánu, protože systém vše obstará sám na základě zadaných informací.

matchboard

MatchBoard

Zaregistrovaní investoři budou mít přístup k databázi projektů. MatchBoard je bezplatná platforma, nicméně nadstandardní funkce (možnost oslovit investory) si musíte zaplatit. Poplatek činí 29 dolarů (cca 725 Kč) měsíčně. A investoři platí čtvrtletní členství ve výši 99 dolarů (cca 2 480 Kč).

MatchBoard se rozbíhá skutečně slušně, přičemž od prosince bylo investovaných téměř 36 milionů dolarů (cca 900 milionů Kč).

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru