Česká internetová ekonomika a její dynamický rozvoj, aneb kam se hrabe EU

Česká internetová ekonomika a její dynamický rozvoj, aneb kam se hrabe EU

Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR) zveřejnilo studii internetové ekonomiky v ČR a uvedená fakta mluví jednoznačně. Ekonomika na webu u nás v posledních letech zaznamenala dynamický rozvoj.

Společnost SPIR ve studii uvádí, že české podniky jsou na internetu ve srovnání s Evropskou Unií nadprůměrně aktivní. Webových možností u nás firmy využívají ke komunikaci se zákazníky, dodavateli i veřejnou správou.

Od roku 2004 zažilo podnikání na českém internetu obrovský boom. Počet firem využívajících e-commerce a elektronické bankovnictví u nás výrazně vzrostl. Virtuální cestou dnes svou společnost prezentuje převážná většina tuzemských firem. Obrat elektronického podnikání u nás vzrostl od roku 2004 z šesti procent na 24 procent v roce 2012, zatímco v EU se poměr za stejnou dobu zvedl ´pouze´ z devíti procent na patnáct.

Internetová ekonomika dnes v Česku vytváří 2,7 až 3,2 procenta HDP a tuzemskému hospodářství přinese ročně zhruba 350 miliard korun.

Kompletní studii české internetové ekonomiky si můžete přečíst na stránkách SPIR.

Obrázek: cryocam.com

 

 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru