Dnes vyšlo 15 článků

Facebook má nový hit! Je jím česká historie, která prosí Zuckerberga o rozšíření Timeline

Málo uživatelů Facebooku dokáže svoje profily využít nějaký zajímavým, kreativním způsobem. Občas se však někdo najde. Teď českým internetem běhá informace o profilu, který popisuje českou historii.

Články na mnoha zpravodajských serverech, živý vstup do ČR 1 Radiožurnálu a dobrá práce za sebou. To vše dokázal získat zakladatel profilu Czech History na Facebooku. Jak už název napovídá, povedlo se mu zmapovat celou historii Česka prostřednictvím Timeline.

Jak si asi každý uživatel sítě všiml, po pravé straně Timeline se zobrazují letopočty námi vložených událostí. Startupová agentura Czech Startups se rozhodla tuto možnost využít trochu kreativněji a jednotlivé letopočty přiřadila k událostem, které ovlivnily dějiny naší země. Nechybí tak například Sametová revoluce, vstup ČR do NATO, ruská invaze, první český král, ale i mnoho ocenění či například zlaté Nagano.

Tento historický náhled končí až rokem 100o, v němž autor píše: „Prosíme Marka Zuckerberga, aby rozšířil timeline. Rok 1000 nás dost zásadně omezuje, pokud máme zaznamenat kompletní historii.“ Podle něj by měl Facebook umožnit zakládání historických Timelinů, čímž by je udělal pro uživatele přínosnější. Rovněž svoje fanoušky prosí o podporu v prosazení tohoto nápadu.

Celá Timeline je krásně zpracována. Autor si s tím dal velice záležet. Kromě českých popisků nechybí ani anglické. Ke všemu jsou přidány obrázky a samozřejmě na den přesná data. Profil zobrazuje i nedávné události, včetně úmrtí Václava Havla.

Autorovi blahopřejeme. Jeho práce vypadá skvěle!

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru