Dnes vyšlo 1 článků

Česká aplikace pro iPhone vás chrání před nevyžádanými hovory

Určitě vám už ne jednou volalo číslo s nabídkou telemarketingu, finančních služeb či služeb operátorů. S takovými obtěžujícími a nevyžádanými hovory se rozhodly bojovat některé webové stránky, na který je možné konkrétní čísla hodnotit. Abyste však nemuseli zdlouhavě vyhledávat podezřelé číslo na internetu, vznikla česká mobilní aplikace „Zvednout to?“.

Za touto aplikací, která pracuje na jednoduchém principu, stojí čeští vývojáři Igor Kulman a Jan Čislinský. Dokáže podle čísla rozpoznat, zda se jedná o nevyžádané číslo nabízející různé služby, o něž nemáte zájem. Přímo na obrazovce mobilního telefonu se vám zobrazí, zda se jedná o telemarketing, průzkum či jiný druh telefonátu.

screen696x696

Zdroj: iTunes

Aplikace Zvednout to? disponuje databází s více než 6 tisíci nahlášených čísel, přičemž pokud se nějaké číslo v databázi nevyskytuje, ale zavolá vám, můžete ho tam sami přidat a tím varovat ostatní. Aplikace, která obsadila dokonce čtvrté místo na AppParade, je dostupné prozatím na operační systém iOS za poplatek 0,99 euro.

Komentáře

Nahoru