Dnes vyšlo 15 článků

Česká aplikace na analýzu fotbalových zápasů dobývá zahraniční ligu

I v natolik specifické oblasti, jako je fotbal, získávají své místo moderní technologie. Brněnská společnost Camvision představila uživatelsky přívětivý nástroj pro přesnou analýzu fotbalových zápasů. Tuto aplikaci si osvojili nizozemští trenéři, ba dokonce rakouští, švýcarští a portugalští sportovci. A je pouze otázkou času, kdy přijde řada na české stadiony.  

Camvision dokáže zaznamenat pomocí videa celé utkání a dodat k němu nástroje pro grafickou analýzu. Fotbalový tým si tak může zpětně přehrát zápas a probrat chyby či taktiku v určitých situacích. Vývojářská společnost dodává zákazníkům také elektronickou tužku pro lepší znázorňování, a tak je možné měřit přesně na milimetry vzdálenost hráčů, sledovat trajektorii míče či kontrolovat polohu v rámci hřiště.

igor-potucek-a-stanislav-sumec-pri-absolvovani-programu-jic-master

Igor Potúček a Stanislav Sumec při absolvování programu JIC MASTER

„Naší výhodou je, že přinášíme plně automatizované řešení. Umíme panoramaticky natočit celý zápas bez nutnosti angažovat živého kameramana. Obraz se pak automaticky přenáší do analytického softwaru. Díky tomu může trenér během důležitého zápasu analyzovat společně s týmem dosavadní hru už v šatně během přestávky mezi oběma poločasy,“ vysvětluje unikátnost produktu zakladatel společnosti Camvision Igor Potúček.

O rychlou analýzu projevili zájem především za hranicemi. Aplikace například byla při otevírání nového fotbalového stadionu ve Vídni, na kterém se tým SK Rapid Wien utkal s klubem Chelsea F.C..

„Jsme z řešení nadšení. Věříme, že nám pomůže zlepšit naše sportovní výkony,“ uvádí Stefan Ebner, manažer vídeňského klubu.

Software využívají i nizozemské kluby ADO Den Haag, Excelsior a Feyenoord, švýcarská fotbalová liga či portugalská reprezentace. Dokonce brněnský JIC byl zaujat touto aplikací.

„Přichází k nám firmy se zajímavými technologiemi, málokterá se ale hned v počátcích může pochlubit tak prestižní referencí, jako měl od nizozemského klubu Feyenoord Igor Potúček,“ uznává Jiří Hudeček.

S kvalitním know-how Camvision zaujal porotu na výběrovém dni, a tak se firma dostala do šestiměsíčního programu JIC MASTER.

Zdroj: Tisková zpráva

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru