Dnes vyšlo 15 článků

Česká animovaná pohádka: vtip nebo celosvětový trhák?

Česká animovaná pohádka: vtip nebo celosvětový trhák?

Animované pohádky nejsou výhradou jen studia Pixar a Disney. Laťka je vyzdvižena velmi vysoko, ale přesto se ji snaží zlaté české ručičky pokořit a míří do světa animovaných pohádek s příběhem zvaným Bubeník a princezna.

V Česku nevznikla jen animovaná pohádka Včelka Mája, ale nově také animovaný příběh Bubeník a princezna. Čím je vůbec tato animace zajímavá a proč o ni píšeme? Pohádka ještě neměla premiéru, ale už z jejího traileru je jasné, že se nejedná o žádný průlom či pokoření světové laťky. Kvalita pohádky klopýtá daleko za průměrem. Pokud se na trailer podíváte, i nezkušeným diváckým okem poznáte, že něco není v pořádku. Vývojářům pravděpodobně uniklo, že i děti jsou zvyklé na kvalitní obraz a řízený pohyb animovaných hrdinů.

Pohádka má mít premiéru celkem v 28 zemích světa.  Jedná se o 3D pohádku, která bude mít premiéru u nás v České republice, ve Velké Británii, V USA, v Kanadě, v Austrálii, v Rusku nebo v Číně a v Japonsku. 4 % z celkového zisku budou věnována neziskovým organizacím. Dobrotivý cíl se nezapře, nicméně otázkou zůstává, kdo se na pohádku přijde podívat.

animovany-bubenik-princezna-a-karel-gott-budou-pomahat-detem

Za dabingem stojí známé české osobnosti, jako božský Karel Gott, Jiřina Bohdalová, nebo třeba Jakub Kohák.

Autorem a iniciátorem je filmové studio Angels Pictures. Za režií animované pohádky stojí Alex Vladimir Pieter. Režisér si spolu s tímto příběhem, může do portfolia zařadit už jen pouze dva studentské filmy. A jaký finanční obnos byl třeba na realizaci této pohádky? Celkem 82 milionů korun.

Zdroj, text/foto: frekvence1.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru